Dřevosochání | 7. a 8. června

Loňský druhý ročník akce s názvem Dřevosochání se setkal s nebývalým zájem a úspěchem. Není tedy divu, že se můžeme těšit na již třetí ročník Dřevosochání 2024. V letošním dvoudenním programu bude o zábavu a zajímavou podívanou opět postaráno.

Páteční program je pojatý jako zahajovací večírek, který potěší nejen každého vyznavače klasické rockové tancovačky. V pátek startujeme tuhle jízdu od 15:00 hodin. Od 16:30 hodin vás bude bavit populární kapela Furt fajn z České Skalice (stylově jako Rybičky 48). Po ní od 18:00 hodin vystoupí bezva parta energických kluků ReGen z Lanškrouna (muzika ve stylu kapel jako Arakain, Citron). Od 19:30 hodin se fanoušci konečně dočkají tanečního setu s českou rockovou legendou Odyssea. V časech, kdy si lidé neuměli představit jediný víkend bez klasické tancovačky, na této kapele vyrostla celá generace, pro kterou je tento večer návratem do dob mládí. A pro ty, co tyto časy neměli možnost poznat, je to jedinečná příležitost okusit tuhle atmosféru a užít si večer plný života.

Sobotní hlavní program Dřevosochání začíná již v 9:00 hodin. Své umění s motorovými pilami předvede hned šest dřevosochařů, určitým vrcholem akce (od 14:00 hodin) bude tzv. speed carving, tedy „socha za hodinu“. Celá akce Dřevosochání je tématicky pojatá. Od samého rána budou připraveny ukázky myslivosti, včelařství, stromolezectví či ukázky historických traktorů. Pro nejmenší bude připravena herní zóna, dětský koutek nebo jízda na poníkovi. Určitou raritou třetího ročníku se stane ukázka házení sekerami na terč. Není vyloučeno, že se právě tato ukázka házení stane základem pro uspořádání budoucího mistrovství, které se ve světě těší veliké popularitě. Po celý den bude taktéž v provozu bohatý tématický stánkový prodej, včetně veškerého tradičního občerstvení, točených nápojů, grilovaných specialit a dalších dobrot. V 17:00 hodin proběhne dražba několika děl ze speed carvingu. Program je možné završit celovečerním posezením u reprodukované muziky.

Vstupné na celodenní sobotní program je dobrovolné. Vstupenky na páteční tancovačku si lze zajistit na našem e-shopu nebo v trafice u Penny marketu Hořice. Vstupné v předprodeji je 299 ,-Kč. Vstupné na místě bude upřesněno. Další různé informace budou postupně doplňovány na Facebooku – Dřevosochání Hořice. Teď už zbývá jen popřát dobrou náladu a hezkou zábavu.

Ostatní akce v Areálu Zahrada