Dřevosochání s muzikou | 10. a 11. června

Rok 2022 byl pro Areál Zahrada rokem velkých premiér. Kromě zavedených kulturních událostí se zde poprvé uskutečnil zahradní ples, dvě svatby, firemní akce, útočiště zde našla pro své akce řada škol, ale třeba i další z tématických událostí s názvem Dřevosochání. A jak by taky ne, vždyť v Hořicích a jejich okolí najdete spoustu krásných dřevořezeb. Ty jsou dílem šikovných dřevosochařů z našeho regionu. Areál Zahrada nabízí přímo optimální prostředí k prezentaci dřevosochařských dovedností. Nová akce byla na světě.

Na rozdíl od loňského roku je letošní 2. ročník již dvoudenní: pátek 9. a sobota  a 10. června.  Svoji účast potvrdilo hned šest dřevosochařů. Jsou mezi nimi Robert Musil – Hořice, Jan Kužel a Ondřej Kužel – oba Dobrá Voda, Petr Krejcar – Mladá Boleslav. Magdaléna Malá – Dvůr Králové. Raritou je účast dřevosochaře Alianose Sunarta z Indonésie.

Páteční program je tak říkajíc na pohodu. Začíná se ve 14, 00 hod. hrubým opracováním dřeva, kdy dřevní masa, s použitím motorových pil, začne dostávat první obrysy budoucích děl. Tento rozjezd vnímejme jako sousedské posezení, ale i pohodu s dětským koutkem pro nejmenší. K dispozici je uzenina k opékání na připravených ohništích nebo něco z grilu.  uzenina. Ve výčepu se točí 10°a 12° Radegast. V nabídce je široký výběr alkoholických i nealkoholických nápojů včetně točení limonády. Zkrátka ideální začátek pro oddychovku po náročném pracovním týdnu.

Sobota je již hlavním programem. Dřevosochání probíhá od 9, 00 hod. do 17 hod., až do finálního opracování a předání hotových děl. V čase od 14, 00 do 15 hod. zažijete i tzv. speed carving, tedy vytváření sochy za pouhou jednu hodinu! Před speed carvingem budou všichni účastníci Dřevosochání představeni moderátorem. Na tento den jsou připraveny ukázky stromolezení s možností si jej vyzkoušet a nízké lanové aktivity. A abychom dřevosochařům, a samozřejmě i nám všem dopřáli i trošek kulturního vyžití, od 17 hod., následuje živá muzika v podání regionálních kapel.

Nabídka pátečního občerstvení bude v sobotu rozšířena o speciální dřevorubecký guláš a další speciality grilované na dřevu.  Na místě se bude konat i další stánkový prodej praktických a dárkových předmětů pro radost.

Změna programu vyhrazena. Vstupné na tuto akci je dobrovolné. Výtěžek bude použit na částečnou úhradu nákladů na organizaci, a především na údržbu a další zvelebování areálu. Neváhejte proto využít tuto jedinečnou příležitost k nevšednímu zážitku pro děti, jejich rodiče a všechny generace. Zde se jedinečnému materiálu dřeva díky šikovnosti dřevosochařů daří vdechnout nový život. Další a aktualizované informace najdete na facebookové stránce Dřevosochání Hořice.

Ostatní akce v Areálu Zahrada